Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy 75/2014

Pobierz komentarz
05.08.2014

OFE wybrało około 2 mln osób - ZUS nadal liczy deklaracje, a ostateczna liczba osób, które dalej będą lokowały środki w funduszach emerytalnych zostanie podana w połowie sierpnia. Chociaż o reformie pisaliśmy już w komentarzu 65/2014 w bieżącym tygodniu ponownie krótko podsumujemy reformę systemu emerytalnego, bo wydaje się, że percepcja sytuacji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jest zaburzona i inwestorzy przeszacowują ryzyka związane z OFE. Przypomnijmy więc jeszcze raz:

Bieżący komentarz rynkowy 74/2014

Pobierz komentarz
30.07.2014

Bieżące wydanie komentarza zdecydowaliśmy się poświęcić wyjątkowo nie wydarzeniom na rynkach, ale tematyce funduszy obligacji korporacyjnych. Zyskują one bowiem coraz większą popularność zarówno wśród inwestorów, jak i dziennikarzy. Oczywiście tych ostatnich bardziej interesuje nie co dobrego, ale co złego fundusze inwestycyjne mogą przynieść. Zacznijmy jednak od zalet, od korzyści jakie dla przeciętnego inwestora niesie inwestowanie w fundusze obligacji korporacyjnych lub fundusze uniwersalne, które w segmencie obligacji korporacyjnych mają znaczącą ekspozycję.

Bieżący komentarz rynkowy 73/2014

Pobierz komentarz
22.07.2014

W minionym tygodniu światowe rynki akcji zostały wystawione na ciężką próbę w postaci nowego kryzysu w portugalskim sektorze bankowym, serii negatywnych danych makroekonomicznych (m.in. produkcja przemysłowa i rynek nieruchomości w USA) oraz wzrostu napięcia geopolitycznego (Ukraina, Irak, Strefa Gazy). Niemal tradycyjnie test najlepiej zaliczył rynek amerykański, ale przy okazji rekordy słabości wyraźnie przestała bić giełda warszawska.

Bieżący komentarz rynkowy 72/2014

Pobierz komentarz
14.07.2014

Od lokalnego szczytu z 10 czerwca br. indeks WIG stracił na wartości prawie 5%. W tym samym czasie amerykański S&P500 zanotował wzrost rzędu około 1%, zbliżając się na tzw. „rzut beretem" do niewyobrażalnej granicy 2000 pkt. Z czego wynika iście „brazylijska" słabość polskiego rynku akcji i kiedy wreszcie zachowanie giełdy warszawskiej przestanie „zamęczać" inwestorów?

Bieżący komentarz rynkowy 71/2014

Pobierz komentarz
30.06.2014

Po majowym powiewie optymizmu na giełdzie warszawskiej, czerwiec ponownie przyniósł rozczarowanie i powrót do męczącego marazmu. Czy to oznacza, że należy obawiać się głębszej przeceny na krajowym rynku akcji? Takiego ryzyka nie można całkowicie wykluczyć, zwłaszcza w sytuacji, gdy na giełdzie nowojorskiej doszłoby do głębszej korekty. Z drugiej strony coraz poważniejsze wsparcie dla notowań polskich akcji zaczynają stanowić wyceny.

Bieżący komentarz rynkowy 70/2014

Pobierz komentarz
23.06.2014

W ostatnim czasie na pierwszy plan wśród wydarzeń okołorynkowych wysuwa się afera podsłuchowa z udziałem kluczowych przedstawicieli polskich władz rządowych i finansowych. Czy afera może mieć istotne znaczenie dla polskiego rynku akcji? Nieco światła na to zagadnienie może rzucić przykład podobnych afer, z jakimi mieliśmy do czynienia na Węgrzech i w Turcji.

Bieżący komentarz rynkowy 69/2014

Pobierz komentarz
10.06.2014

Miniony tydzień obfitował w wydarzenia ciekawe i niezwykle istotne z punktu widzenia giełdowej koniunktury. Rynek pracy w USA wreszcie w całości odrobił straty związane z kryzysem finansowym, Europejski Bank Centralny w końcu wyciągnął mocne karty, zaś w Polsce drzwi do kolejnej obniżki stóp procentowych zostały szeroko otwarte.

Bieżący komentarz rynkowy 68/2014

Pobierz komentarz
26.05.2014

Indeks WIG zanotował najlepszy tydzień od 9 miesięcy pod względem zrealizowanej stopy zwrotu. Stało się tak głównie za sprawą wzmożonej aktywności popytowej ze strony inwestorów zagranicznych w miniony czwartek, ale nie tylko. Każda sesja minionego tygodnia była wzrostowa - to pierwszy taki przypadek od przełomu lipca i sierpnia minionego roku. Czy to oznacza zakończenie marazmu na giełdzie warszawskiej?

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj