Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
14.12.2018

BREXIT DEAL CORAZ BARDZIEJ REALNY. Ostatni tydzień na światowych giełdach nie należał do najlepszych. Amerykańska giełda reprezentowana przez indeks S&P500 straciła 5% (od 3 do 12 grudnia), podobnie niemiecki DAX (-4,5%), czy rynki wschodzące (-3,5%). Za oceanem inwestorzy skupiali swoją uwagę na wojnie handlowej oraz szczycie OPEC. Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja na rynku europejskim: napięta sytuacja włoskiej gospodarki, zamieszki we Francji i osłabienie pozycji Macron’a, ale przede wszystkim Brexit i poważne komplikacje związane z procesem opuszczania Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
23.11.2018

„Resolution”, czyli bank za złotówkę. Ostatnie dni stały pod znakiem tzw. afery taśmowej dot. Komisji Nadzoru Finansowego. Pokłosiem szeroko opisywanego spotkania, na którym miała paść propozycja korupcyjna, było nagłośnienie problemów dwóch banków, których głównym akcjonariuszem jest jeden z uczestników rzeczonego spotkania - Leszek Czarnecki, tj. Getin Noble Banku i Idea Banku.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
22.10.2018

RISK OFF. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami nagłej zmiany sentymentu (ang. RISK OFF - wyjaśnienie terminu w dalszej części komentarza) na globalnych rynkach, a wyraźnym punktem zapalnym była sytuacja na giełdzie amerykańskiej. Indeks NASDAQ notował najgorszy miesięczny performance od 3 lat (ok. -9%). W ślad za indeksami amerykańskimi podążyły światowe giełdy, w tym WIG, który od początku miesiąca spadł o blisko 5%.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj