Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
28.09.2018

W minionym tygodniu amerykański indeks S&P500 ustanowił nowy rekord notowań. Poziom 2940 punktów został przekroczony w czwartek, jednak już dzień później notowania spadły. Poziom okrągłych 3 tys. punktów jest jednak wciąż „w zasięgu ręki”. Kolejne rekordowe poziomy naturalnie rodzą pytanie, czy nie jest już za drogo?

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
13.09.2018

Szok podażowy. Siła wrześniowych spadków w segmencie małych i średnich spółek wyraźnie zaskoczyła inwestorów, mimo że już od dłuższego czasu znajdujemy się w długoterminowym trendzie spadkowym w tej klasie aktywów. Indeksy mWig40 i sWig80 przeceniły się od początku miesiąca o ok. 7 i 8% (odpowiednio), podczas gdy wig20 spadł „jedynie” o ok. 4%. Dobrą wiadomością jest fakt, iż słabszy sentyment inwestorów nie wynika z pogorszenia się fundamentalnej sytuacji podmiotów, a z akcyjnego szoku podażowego wywołanego umorzeniami w funduszach akcyjnych, mieszanych oraz absolutnej stopy zwrotu.

Bieżący komentarz rynkowy

31.08.2018

Krajowy rynek akcji nie wyjechał w tym roku na wakacje. Przez całe 2 miesiące mozolnie odrabiał straty, jakie zanotował w pierwszej połowie roku. Od „dołka” z końca czerwca WIG20 urósł o ok 13%. Niestety mniejsze spółki nie wykazały się podobnymi wzrostami, a indeksy je grupujące (tj. sWIG oraz mWIG) pozostają na zbliżonych poziomach co 2 miesiące temu.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
27.07.2018

Lipiec poprawia humory inwestorom.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj