Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
26.04.2018

Lepsze nastroje polityczne. Podczas minionego tygodnia nastroje na światowych rynkach uległy uspokojeniu. Nie doszło do dalszej eskalacji konfliktu w Syrii, zauważalny był także brak zdecydowanej odpowiedzi Rosji na amerykańskie sankcje. Inwestorzy mogli również zaobserwować pierwsze próby naprawienia relacji na linii USA - Chiny (plan złożenia wizyty w Chinach przez Sekretarza Skarbu USA). Powyższe czynniki przyczyniły się do wzrostów indeksów w pierwszej połowie kwietnia.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
11.04.2018

W tym wydaniu komentarza proponujemy odpocząć nieco od problemów gospodarczych natury globalnej, które ostatnimi czasy mają swoje źródło głównie po obu stronach Pacyfiku: w USA oraz w Chinach. Chodzi oczywiście o obustronną zapowiedź nałożenia ceł. Wymiana (nomen omen) „celnych” ciosów pomiędzy obydwoma mocarstwami przywołała widmo eskalacji konfliktu z płaszczyzny bilateralnej do wymiaru międzynarodowego.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
03.04.2018

Powrót zmienności. W marcu inwestorzy byli świadkami kilku niepokojących tendencji na rynkach światowych. W pierwszym dniu po świątecznej przerwie dynamicznie rósł tzw. indeks strachu VIX (wzrost o ponad 18%). Wskaźnik ten rośnie systematycznie od kilku tygodni, a zwiększoną zmienność przypisać można wiszącej nad światem wojnie handlowej, w szczególności na linii USA – Chiny. Na początku kwietnia Chiny ogłosiły wprowadzenie cła na 130 amerykańskich produktów, a indeksy za oceanem odpowiedziały ponad 2% spadkami.

Bieżący komentarz rynkowy

Pobierz komentarz
16.03.2018

„40-proc. korekta jest na horyzoncie” – oto, co wieszczy globalny bank inwestycyjny JP Morgan ustami Daniela Pinto, jednego z wiceprezesów instytucji. Pinto twierdzi, że to co widzieliśmy na rynku w lutym (sytuacja opisywana w komentarzu sprzed miesiąca) to jedynie „niewinna zabawa” wobec tego, co może się wydarzyć w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy. W kolejnym zdaniu dodaje jednak, że na giełdach wciąż istnieje potencjał do dalszych wzrostów, ponieważ ceny akcji „są napędzane wzrostem gospodarczym i solidnymi zyskami”.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj