Aktualności

Fundusze wierzytelności EQUES wprowadzają wykupy bez opłat

11.10.2017

Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy opłaty za wykup certyfikatów inwestycyjnych w funduszach wierzytelności EQUES. Uczestnicy EQUES Debitum 2 FIZ NFS mogą wypłacić część lub całość zgromadzonych środków bez dodatkowych kosztów już po 2 latach, natomiast Uczestnicy EQUES Debitum FIZ NFS i EQUES Creditum FIZ NFS – po 4 latach. Wprowadzając powyższe zmiany chcieliśmy przede wszystkim docenić Inwestorów, którzy zdecydowali się na średnioterminową inwestycję w nasze fundusze oraz umożliwić im bardziej elastyczne zarządzanie zgromadzonym kapitałem.

EQUES Total Return FIZ zmienia nazwę na EQUES Aktywnego Inwestowania FIZ

06.10.2017

Uprzejmie informujemy, że od 6 października 2017 roku fundusz EQUES Total Return FIZ zmienia nazwę na EQUES Aktywnego Inwestowania Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Głównym celem tej zmiany jest przede wszystkim ułatwienie Inwestorom podjęcia decyzji, wskazując już w nazwie, jaki jest podstawowy cel funduszu oraz jakie potrzeby i oczekiwania może zaspokoić takie rozwiązanie. Nowa nazwa stanowi odzwierciedlenie polityki inwestycyjnej funduszu skierowanego do Inwestorów akceptujących ekspozycję na rynek akcji, ale oczekujących aktywnego zarządzania portfelem inwestycyjnym i poziomem zaangażowania w szerokie spektrum klas aktywów.

Rekordowe aktywa funduszy wierzytelności EQUES – ponad 470 mln PLN!

10.07.2017

Miło nam poinformować, że wartość aktywów netto funduszy wierzytelności EQUES na koniec czerwca 2017 osiągnęła najwyższy w historii naszego TFI poziom i wyniosła 474 mln złotych, co stanowi ponad 20% udział w aktywach funduszy sekurytyzacyjnych łącznie*.

Komentarz do wyników EQUES Akumulacji Majątku FIZ – marzec 2017

13.04.2017

EQUES Akumulacji Majątku FIZ osiągnął w marcu stopę zwrotu na poziomie 1,15%. Po przeliczeniu oznacza to wynik istotnie wyższy od naszego rocznego celu, który założyliśmy na poziomie 4-6% i który jest spójny z ostrożną polityką inwestycyjną, jaką realizujemy na funduszu. Uważamy, iż w związku z tak istotnym odchyleniem stopy zwrotu za marzec od celu warto przedstawić kilka zdań komentarza odnośnie źródeł wyniku.

14 kwietnia 2017 roku biura EQUES Investment TFI SA będą nieczynne

12.04.2017

Uprzejmie informujemy, że 14 kwietnia 2017 roku jest dniem bez sesji na GPW, w związku z tym biura EQUES Investment TFI SA będą nieczynne. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, zapraszamy ponownie 18 kwietnia 2017 roku. Wszystkim Klientom, Partnerom i Przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych! Zespół EQUES Investment TFI SA

EQUES Debitum FIZ NFS – rosną odzyski, rosną zyski.

13.02.2017

W ubiegłym roku EQUES Debitum FIZ NFS uzyskał stopę zwrotu w wysokości 7,07%, po raz kolejny potwierdzając znajomość rynku i swoje wcześniejsze prognozy oraz plasując się w czołówce funduszy sekurytyzacyjnych. Przewidujemy, że w 2017 roku stopa zwrotu Funduszu może być wyższa i wynieść ok. 8%.

EQUES Total Return FIZ w czołówce funduszy absolutnej stopy zwrotu

03.02.2017

EQUES Total Return FIZ osiągnął jeden z najlepszych wyników inwestycyjnych w wysokości +15,3%, dzięki czemu zakończył rok w gronie liderów wśród funduszy absolutnej stopy zwrotu uniwersalnych. W 2016 roku na rynkach obserwowaliśmy liczne zawirowania i dużą zmienność, a Fundusz osiągał dobre wyniki podczas wszystkich najważniejszych wydarzeń: styczniowych obaw o „twarde lądowanie” chińskiej gospodarki, zaskoczenia wynikiem czerwcowego referendum ws. Brexitu oraz listopadowych wyborów prezydenckich w USA.

Opodatkowanie FIZ-ów: z dużej chmury mały deszcz

02.12.2016

W dniu 29 listopada 2016 roku Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r., poz. 1926) (dalej: „Ustawa Nowelizująca”), tego samego dnia Ustawa Nowelizująca została podpisana przez Prezydenta.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj