Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy 107/2015

Pobierz komentarz
15.06.2015

Przed nami niezwykle istotny tydzień dla światowych rynków akcji. Już w środę poznamy decyzje, jakie zapadną na najbliższym posiedzeniu FED, w czwartek inwestorzy oczekiwać będą wieści z kolejnej rundy negocjacji Grecji z wierzycielami, a na koniec tygodnia czekają nas zwyczajowe emocje związane z wygasaniem czerwcowych serii kontraktów terminowych.

Bieżący komentarz rynkowy 106/2015

Pobierz komentarz
02.06.2015

Ostatni tydzień maja nie był udanym okresem dla światowych rynków akcji. Giełda warszawska poddała się powyborczej korekcie, rynki strefy euro zmagają się z nierozwiązanym problemem greckiego zadłużenia, a w USA wciąż nie zachwycają dane makroekonomiczne. Czy w takim otoczeniu można oczekiwać szybkiego zakończenia korekty?

Bieżący komentarz rynkowy 105/2015

Pobierz komentarz
26.05.2015

Spadkowa korekta wisiała nad giełdą warszawską już od co najmniej tygodnia, brakowało jedynie wyraźnego pretekstu do sprzedaży akcji. Ten pojawił się wraz z sondażowymi wynikami wyborów prezydenckich, a giełdowi inwestorzy chętnie z niego skorzystali. Tydzień rozpoczął się wyraźnymi spadkami i na razie trudno wyrokować, na jakim poziomie indeksy giełdowe znajdą solidne wsparcie. Czy wynik wyborów prezydenckich rzeczywiście jest tak ważnym czynnikiem ryzyka dla rynku akcji?

Bieżący komentarz rynkowy 104/2015

Pobierz komentarz
20.05.2015

Dane makroekonomiczne napływające w ostatnich tygodniach z amerykańskiej gospodarki coraz bardziej rozczarowują. Tymczasem indeks S&P500 rozpoczął bieżący tydzień nowym rekordem wszechczasów. Zupełnie na odwrót jest na giełdzie warszawskiej, która dostała zadyszki, pomimo na ogół dobrych wyników spółek oraz danych makro potwierdzających kontynuację ożywienia gospodarczego.

Bieżący komentarz rynkowy 103/2015

Pobierz komentarz
12.05.2015

Comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy przyniósł dla każdego coś dobrego. Usatysfakcjonowani mogą być zarówno ci inwestorzy, którzy obawiali się, że słabość amerykańskiej gospodarki z I kwartału nie jest tylko przejściowa, jak i ci, którym sen z powiek spędzała perspektywa podwyżki stóp procentowych na najbliższym, czerwcowym posiedzeniu FED. W efekcie indeks S&P500 zbliżył się w piątek do rekordu wszechczasów, ale czy amerykański rynek akcji jest już gotów na nową falę hossy?

Bieżący komentarz rynkowy 102/2015

Pobierz komentarz
04.05.2015

Słabsze dane napływające od pewnego czasu z amerykańskiej gospodarki są w ocenie FED związane w dużej mierze z czynnikami jednorazowymi, a scenariuszem bazowym jest w dalszym ciągu kontynuacja wzrostu gospodarczego. Taki jest wydźwięk komunikatu po ubiegłotygodniowym posiedzeniu FED. Komunikat nie zawiera już stwierdzenia o braku podwyżki stóp na następnym posiedzeniu. Czy to oznacza, że wkrótce w USA dojdzie do pierwszej podwyżki stóp procentowych od prawie 9 lat?

Bieżący komentarz rynkowy 101/2015

Pobierz komentarz
27.04.2015

Indeks S&P500 zakończył miniony tydzień nowym rekordem wszechczasów, co raczej nie jest zbyt elektryzującą informacją zważywszy na fakt, że to już 6 rekord w roku bieżącym. Dużym wydarzeniem jest natomiast nowy rekord wszechczasów indeksu Nasdaq Composite, ustanowiony po przeszło 15 latach od zakończenia internetowej hossy. Co dalej z hossą w USA? Czy mocny dolar nie zachwieje wynikami tamtejszych spółek?

Bieżący komentarz rynkowy 100/2015

Pobierz komentarz
21.04.2015

Miniony tydzień na giełdzie warszawskiej przyniósł wzmożoną aktywność popytową ze strony kapitału zagranicznego. Szczególnie udane dla posiadaczy polskich akcji były sesje w środę i w czwartek, a wzrostom nie przeszkadzały nawet wyraźnie korekcyjne nastroje panujące na głównych europejskich rynkach. Niestety końcówka tego udanego tygodnia okazała się dość słaba za sprawą informacji napływających z Chin i Grecji.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj