Komentarze

Bieżący komentarz rynkowy 115/2015

18.08.2015

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była niespodziewana dewaluacja chińskiego yuana. Reakcja inwestorów była wyraźnie negatywna, a decyzja chińskich władz wywarła presję na surowce, waluty rynków wschodzących, a także na niektóre rynki akcji. W takim otoczeniu nadspodziewanie dobrze wypadł polski złoty oraz giełda warszawska, zwłaszcza na tle wyraźnej słabości rynków z Europy Zachodniej.

Bieżący komentarz rynkowy 114/2015

Pobierz komentarz
07.08.2015

W imię własnych politycznych interesów posłowie głosujący za ustawą o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych, postanowili właśnie zamordować wzrost gospodarczy w Polsce. Tzw. „Frankowicze" może i będą mieć mniejszy dług do spłaty, ale bez pracy i tak nie będą mieli z czego go spłacić, chyba, że w poszukiwaniu dochodów wyjadą za granicę.

Bieżący komentarz rynkowy 113/2015

Pobierz komentarz
04.08.2015

Lipcowe pogorszenie nastrojów i pogłębienie spadków na rynkach surowcowych ożywiło na nowo dyskusję na temat kondycji światowej gospodarki. Dotyczy to szczególnie gospodarki amerykańskiej, gdzie opinie analityków i komentatorów rynkowych na ten temat są już od pewnego czasu mocno podzielone. Podzielone są także opinie inwestorów, ponieważ indeks S&P500 praktycznie od początku roku tkwi w męczącej konsolidacji. Wyjście z niej może zapoczątkować nowy silny trend, który wskaże kierunek reszcie świata.

Bieżący komentarz rynkowy 112/2015

Pobierz komentarz
27.07.2015

W minionym tygodniu indeks WIG zanotował drugi, a S&P500 trzeci najgorszy wynik w tym roku. Giełdzie warszawskiej ciąży kampania wyborcza, która tylko w ubiegłym tygodniu kosztowała giełdowych inwestorów niemal 24 mld PLN. Na innych rynkach nastroje pogorszyły się wyraźnie dopiero pod koniec tygodnia za sprawą słabszych od oczekiwań odczytów PMI w Chinach i strefie euro. Paradoksalnie dopiero wtedy giełda warszawska przestała razić słabością na tle reszty świata. Czy to oznacza nadchodzące przesilenie na polskim rynku akcji?

Bieżący komentarz rynkowy 111/2015

Pobierz komentarz
21.07.2015

Problemy greckiego zadłużenia oraz pęknięcia spekulacyjnej bańki na chińskiej giełdzie zostały rozwiązane, a przynajmniej odroczone w czasie. Giełdowi inwestorzy mogą więc skupić swoją uwagę na zwykłych, codziennych problemach w poszukiwaniu rynkowych trendów, czyli wszystko znów sprowadza się do odpowiedzi na dwa kluczowe pytania. Jaki będzie sezon wyników w USA? Kiedy FED podwyższy stopy?

Bieżący komentarz rynkowy 110/2015

Pobierz komentarz
14.07.2015

Tegoroczna wakacyjna ramówka na światowych giełdach akcji cechuje się dość dużym dynamizmem. Grecka tragedia, która w międzyczasie przekształciła się w długi i nudny serial, została w spektakularny sposób wyparta z wizji przez „Upadek chińskiego smoka". Tymczasem w Polsce wciąż największą oglądalnością cieszy się komedia z licznymi elementami farsy i absurdu pod tytułem „Skok na banki, czyli najlepsza kiełbasa wyborcza".

Bieżący komentarz rynkowy 109/2015

Pobierz komentarz
30.06.2015

Jeszcze w piątek wydawało się, że porozumienie Grecji z wierzycielami jest tylko kwestią godzin, jednak w pewnym momencie nastąpił rozłam w rozmowach, a premier Tsipras wrócił do Aten i niespodziewanie ogłosił zwołanie referendum w sprawie przyjęcia bądź odrzucenia oferty wierzycieli. Teoretycznie w takiej decyzji nie byłoby nic złego, gdyby nie fakt, że jest na nią zdecydowanie za późno, a premier wyraźnie zasugerował, że Grecy mają głosować przeciwko porozumieniu.

Bieżący komentarz rynkowy 108/2015

Pobierz komentarz
24.06.2015

W ostatnich dniach inwestorzy wreszcie otrzymali powód do kupna przecenionych akcji, co w istotny sposób przełożyło się na udany początek bieżącego tygodnia. Najpierw w minioną środę z odsieczą przybył amerykański bank centralny, a w niedzielę posiadaczom akcji postanowił dać zarobić premier Grecji Aleksis Tsipras.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj