Komentarze

Komentarz rynkowy EQUES i podsumowanie wyników 2017 1H

Tomasz Korab | Andrzej Domański - 10.07.2017 ZOBACZ VIDEO

Komentarz specjalny EQUES - wybory we Francji

19.04.2017

Już w najbliższą niedzielę we Francji odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Trwająca wiele miesięcy kampania nie wyłoniła jednoznacznego faworyta. Poparcie dla czwórki najpoważniejszych kandydatów waha się w przedziale 19-23%. Weekend rozpoczniemy więc oczekując na wyniki wyborów, które z jednej strony są mało przewidywalne, a z drugiej mogą okazać się bardziej doniosłe w skutkach od czerwcowego referendum w Wielkiej Brytanii. Warto więc, naszym zdaniem, w oczekiwaniu na wyniki przyjrzeć się kandydatom, ich programom oraz rynkowym oczekiwaniom.

Bieżący komentarz rynkowy 145/2016

Pobierz komentarz
19.10.2016

CLINTON VS TRUMP. Od początku października można zaobserwować kilka mniej pozytywnych informacji dotyczących sytuacji w USA. Ubiegłotygodniowe środowe zapiski FED potwierdziły oczekiwania inwestorów dotyczące podwyżki stóp procentowych w grudniu. Z uwagi na umacniającego się dolara (indeks dolarowy najwyżej od 15 lat!) pozostaje pytanie jednak jaka będzie dalsza polityka FED-u i czy podwyżki stóp w następnym roku w ogóle będą miały miejsce. Oliwy do ognia dolewa rozpoczynający się w minionym tygodniu sezon wynikowy w USA, który już tradycyjnie otworzył Alcoa i od razu zaskoczył rynki negatywnie, w odpowiedzi S&P500 spadło we wtorek (11 października) o 1,2%. W następnych dniach publikowały natomiast czołowe amerykańskie banki: Citigroup, JP Morgan Chase i Wells Fargo. Kolejny kwartał z rzędu wyniki były gorsze niż przed rokiem, jednak lepsze niż oczekiwano.

Bieżący komentarz rynkowy 144/2016

13.10.2016

Minione 3 kwartały cechowała wyraźna słabość indeksu WIG20 nie tylko w porównaniu z małymi i średnimi spółkami, ale także z innymi rynkami wschodzącymi. Czy takie zachowanie poszczególnych rynków jest uzasadnione? Czy opisane tendencje mogą ulec odwróceniu?

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj