Komentarze

Tygodniowy komentarz rynkowy 59/2014

Pobierz komentarz
17.03.2014

W ciągu minionego tygodnia nie dowiedzieliśmy się niczego nowego w kwestii czynników ryzyka związanych z otoczeniem zewnętrznym, jak również nie nastąpiły żadne zmiany w perspektywach polskiej gospodarki. Jedyna dostrzegalna gołym okiem różnica wiąże się z wyceną akcji, które stały się tańsze średnio o 5% w porównaniu ze stanem sprzed tygodnia i o około 8% w porównaniu z końcem lutego. Czy w obecnej sytuacji kupno przecenionych akcji to dobra strategia?

Tygodniowy komentarz rynkowy 58/2014

Pobierz komentarz
10.03.2014

Pod koniec minionego tygodnia rynki akcji dostały kolejny pretekst do wyprzedaży akcji. Tym razem za sprawą bankructwa spółki Chaori Solar, które podsyciło obawy związane z nadmiernym zadłużeniem chińskich korporacji. Niewiele przyniosły także zabiegi dyplomatyczne Unii Europejskiej w kwestii rozwiązania krymskiego kryzysu. Rosja pozostaje nieugięta widząc nieudolność europejskich przywódców, którzy niby chcieliby, ale się boją. W tej sytuacji jedynie postawa USA może dawać jeszcze nadzieję na w miarę szybkie ustabilizowanie sytuacji.

Tygodniowy komentarz rynkowy 57/2014

Pobierz komentarz
03.03.2014

Przebieg piątkowych notowań na giełdzie warszawskiej mógł napawać optymizmem, a kontynuacja ruchu na północ wydawała się wręcz nieuchronna. Niestety w miniony weekend prezydent Rosji, Władimir Putin postanowił najechać na Ukrainę, skutecznie płosząc inwestorów z rynków akcji na całym świecie. Według jakiego scenariusza potoczy się ta historia?

Tygodniowy komentarz rynkowy 56/2014

Pobierz komentarz
25.02.2014

Nieudany test szczytu wszechczasów przez indeks S&P500 może potencjalnie zasiać odrobinę zwątpienia wśród inwestorów, jednakże na razie jest zdecydowanie za wcześnie, aby wieszczyć nadejście gorszych czasów dla posiadaczy akcji. Spadkowe korekty i zmienność na rynkach akcji, to naturalne zjawisko, a chwila zawahania w okolicach historycznego szczytu jeszcze nie neguje trwającej hossy.

Tygodniowy komentarz rynkowy 55/2014

Pobierz komentarz
16.02.2014

Miniony tydzień rozwiał w zasadzie wszelkie wątpliwości dotyczące światowych rynków akcji, a jedynym słowem, które nadaje się do opisu tego, z czym mamy do czynienia jest: hossa. Spadkowe korekty i zmienność będą się zdarzać, ponieważ jest to zjawisko typowe dla rynku akcji, który potrafi zaskakiwać nawet najbardziej doświadczonych inwestorów. Dlatego, podejmując decyzje inwestycyjne, warto skupić się na fundamentach i ignorować krótkoterminowy szum, a właściwa selekcja spółek (funduszy) jest kluczem do osiągania ponadprzeciętnych zysków w trakcie hossy.

Tygodniowy komentarz rynkowy 54/2014

Pobierz komentarz
09.02.2014

Zgodnie z planem luty rozpoczął się od wzrostów na giełdzie warszawskiej, a nastroje inwestorów już na samym początku miesiąca zostały podbudowane publikacją lepszych od oczekiwań wskaźników PMI dla sektora przemysłowego w Europie. Zaledwie kilka godzin później rynek przeżył jednak szok po bardzo słabym odczycie ISM dla amerykańskiego przemysłu. „Ból” na większości rynków okazał się dość intensywny, ale na szczęście szybko znalazły się skuteczne medykamenty.

Tygodniowy komentarz rynkowy 53/2014

Pobierz komentarz
02.02.2014

Główne indeksy giełdy warszawskiej pokazały sporą siłę na tle innych rynków pod koniec ubiegłego tygodnia. Na krajowym rynku większego wrażenia nie zrobił nawet niemiecki DAX spadający w piątek intraday o ponad 2%. Wymowa tego faktu jest tym bardziej znacząca, że polski rynek wciąż zaliczany jest do grona emerging markets, czyli najbardziej „znienawidzonego” przez inwestorów segmentu światowego rynku akcji. To sygnał, że spadkowa korekta na giełdzie warszawskiej coraz wyraźniej zmierza ku szczęśliwemu końcowi.

Tygodniowy komentarz rynkowy 52/2014

Pobierz komentarz
26.01.2014

Korekta nad amerykańskim rynkiem akcji wisiała w powietrzu od dłuższego czasu. W końcu nadeszła i to w imponującym stylu. W całym minionym roku indeks S&P500 zanotował tylko trzy sesje, które pod względem skali spadku można porównać z wydarzeniami z minionego piątku. W każdym z ubiegłorocznych przypadków dalszy potencjał spadkowy był ograniczony i wyczerpywał się całkowicie najdalej w ciągu trzech kolejnych sesji.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj